SLOVENSKO Hľadaj a nájdi

Detská obrázková knižka o malej krajine v srdci Európy, SLOVENSKO – Hľadaj a nájdi. Deti sa samé alebo s rodičmi zoznamujú hravou a náučnou formou s našou malebnou krajinou a významnými rodákmi alebo osobnosťami, ktoré pôsobili na Slovensku, ako napríklad Martin Benka, Eugen Suchoň, Ľudovít Štúr, Juraj Jánošik, Mária Terézia, Ondrej Nepela… Popritom spoznávajú historické pamiatky, prírodu, či tradičné špeciality ako napríklad syrové korbáčiky, ktoré môžu malí čitatelia nájsť ukryté na každej z našich dvojstrán. Kniha ma aj výchovný charakter. Na príbehoch, ktoré sa prelínajú postupne na stranách knihy, sa deti učia o slovenských tradíciách a o ochrane životného prostredia.

Na 16 stranách môžete sledovať zábavné a náučné príbehy hlavných postáv. Deti trénujú svoju pozornosť, predstavivosť a fantáziu.
Ústredné postavy sú predstavené v úvode knihy, ďalšie nájdu deti pri čítaní samotnej knihy. Na zadnej strane knihy je ilustrovaná mapa Slovenska s vyznačením hlavných miest a pamiatok.
Farebná knižka bude vytlačená na kvalitný kartónový papier (po anglicky = board book) s rozmermi 26×34 cm. Tlač bude realizovaná v Európe.
Kniha vychádza v slovenskom a anglickom jazyku.
Idea a texty: Martina Kráľová a Zuzana Revúcka
Ilustrácie: Katarína Gasko
Grafický dizajn: Martina Rozinajová

Kúpiť knihu